Aktuality

 • Noví členovia Výboru SSV
  01.04.2019

  Noví členovia Výboru SSV

  Na 88. valnom zhromaždení boli zvolení 13 členovia Výboru SSV. Okrem nich je súčasťou tohto rozhodovacieho orgánu SSV predseda menovaný Konferenciou biskupov Slovenska a desať členov, ktorých menujú diecézni biskupi. Na valnom zhromaždení prebehla aj voľba členov Kontrolnej a rozhodcovskej komisie. 

  Noví členovia Výboru Spolku svätého Vojtecha

  Predseda: Ján Orosch - menovaný KBS
  Riaditeľ: Ivan Šulík – z pozície úradu 
  Zvolení členovia: Jozef Bednár, Podhorany; Štefan Bošnák, Trnava; Peter Čerňanský, Senec; Daniel Dian, Bratislava; Terézia Drdulová, Trnava; Vladimír Farkaš, Partizánske; Peter Gajdoš, Bošany; Ivan Kňaze, Hradište; Jozef Opatovský, Trnava; Vendelín Pleva, Bratislava; Miroslav Šidlo, Nitra; Peter Štálnik, Zlaté Moravce; Pavol Zvara, Žilina

  Členovia menovaní diecéznymi biskupmi: Ján Hudec, Bratislavská arcidiecéza; Róbert Ťapušík, Trnavská arcidiecéza; Martin Bošanský, Nitrianska diecéza, Gabriel Brendza, Banskobystrická diecéza; Štefan Fábry, Žilinská diecéza; Aurel Halajčík, Košická arcidiecéza; Ľubomír Štefaňák, Spišská diecéza; Ľudovít Jurek, Rožňavská diecéza; Gabriel Paľa, Gréckokatolícke eparchie; Michal Chuda, Ordinariát Ozbrojených síl a Ozbrojených zložiek

  Členovia Kontrolnej a rozhodcovskej komisie

  Stanislav Bernolák, Dolný Kubín; Veronika Danišová, Kovarce; Jozef Gazdík, Žilina-Bánová; Jana Rybárová, Dubnica nad Váhom; Anton Vaľko, Košice

 • Zišlo sa 88. valné zhromaždenie SSV
  30.03.2019

  Zišlo sa 88. valné zhromaždenie SSV

  V Trnave sa 30. marca konalo 88. valné zhromaždenie Spolku svätého Vojtecha (SSV). Zúčastnilo sa na ňom 64 menovaných delegátov z celého Slovenska, ktorí zvolili nových členov grémií SSV a odsúhlasili plán činnosti na najbližšie obdobie. 
 • Riaditeľ SSV požehnal vynovenú predajňu v Košiciach
  25.03.2019

  Riaditeľ SSV požehnal vynovenú predajňu v Košiciach

  Riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík požehnal na slávnosť Zvestovania Pána 25. marca 2019 zrekonštruovanú predajňu Spolku svätého Vojtecha (SSV) na Dominikánskom námestí v Košiciach
  Košická predajňa vznikla ešte v roku 1942 a patrí medzi najstaršie obchodné prevádzky Spolku svätého Vojtecha. „Kníhkupectvo zápasilo s veľkými ťažkosťami, keďže v tých časoch bolo hotovým a jediným strediskom kultúrneho vývoja na slovenskom východe,“ napísal Pútnik svätovojtešský v roku 1949, keď bola predajňa premiestnená na Štefánikovu ulicu. 
  „Ide už o siedmu predajňu Spolku svätého Vojtecha, ktorá je zariadená v novom modernom štýle. Nachádza sa v centre metropoly východného Slovenska a verím, že sa zákazníkom bude v nej nielen dobre nakupovať, ale budú sa v nej aj príjemne cítiť,“ povedal Ivan Šulík. Najväčší slovenský katolícky vydavateľ má v súčasnosti obchodnú sieť 23 predajní vo všetkých slovenských regiónoch.   
 • Pozývame vás do zrekonštruovanej predajne SSV v Košiciach
  28.01.2019

  Pozývame vás do zrekonštruovanej predajne SSV v Košiciach

  Milí zákazníci a priaznivci dobrých kníh, srdečne vás pozývame do vynovenej predajne SSV na Dominikánskom námestí v Košiciach, ktorú sme pre vás opäť otvorili. Veríme, že v nej nájdete svoje obľúbené knihy, devocionálie, omšové víno a ďalší tovar, a zároveň sa v nej budete príjemne cítiť. 

   

 • Spoznajte zimné knižné novinky SSV
  17.12.2018

  Spoznajte zimné knižné novinky SSV

  Objavte zimnú knižnú úrodu Spolku svätého Vojtecha v katalógu Novinky zo Spolku, ktorý  vyšiel ako príloha týždenníka Katolícke noviny č. 49/2018. 
 • Marco Pozza navštívil košickú Furču
  07.12.2018

  Marco Pozza navštívil košickú Furču

  Na sviatok sv. Mikuláša pokračoval taliansky kňaz a novinár Marco Pozza v návšteve Slovenska, aby predstavil knihu rozhovorov s pápežom Františkom o modlitbe Zdravas´, Mária. Dopoludnia sa stretol so žilinským biskupom Tomášom Galisom, s ktorým sa zhováral o živote Cirkvi na Slovensku počas komunizmu.   

 • Marco Pozza zavítal do Žiliny
  06.12.2018

  Marco Pozza zavítal do Žiliny

  V predvečer sviatku sv. Mikuláša zavítal taliansky kňaz, spisovateľ a novinár Marco Pozza do žilinskej farnosti Božieho milosrdenstva na sídlisku Hájik. Spoločne s miestnymi kňazmi Vladimírom Kutišom a Marek Zawojskim koncelebroval svätú omšu za účasti detí a v homílii im symbolicky odovzdal tri mikulášske dary – osobný pozdrav od pápeža Františka; želanie, aby mali vo svojom živote veľký sen a aby ich rodičia mali ráno na tvári úsmev a boli šťastní.

 • Výbor SSV zasadal naposledy v aktuálnom volebnom období
  27.11.2018

  Výbor SSV zasadal naposledy v aktuálnom volebnom období

  Výbor Spolku svätého Vojtecha (Výbor SSV) sa 27. novembra 2018 zišiel v Trnave na svojom poslednom zasadnutí vo volebnom období 2015 – 2019. Zasadnutie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove  SSV v Trnave. 
 • Zatvárame predajňu v Bardejove
  26.11.2018

  Zatvárame predajňu v Bardejove

  Vážení zákazníci a priaznivci dobrých kníh, je nám to ľúto, ale od 26. 11. 2018 zatvárame a rušíme predajňu Spolku svätého Vojtecha v Bardejove. Radi vás privítame v iných predajniach Spolku svätého Vojtecha alebo v internetovom obchode eVojtech.sk.

   

 • V Mirbachovom paláci sme predstavili Fausta
  13.11.2018

  V Mirbachovom paláci sme predstavili Fausta

  V Mirbachovom paláci v Bratislave odprezentoval Spolok svätého Vojtecha 13. novembra 2018 nové vydanie knihy Johanna Wolfganga Goetheho Faust v preklade Mórica Mittelamanna-Dedinského. Ako uviedol riaditeľ vydavateľstva Ivan Šulík, išlo o prvé kompletné vydanie Fausta v slovenčine po polstoročí. „Keďže nejde o nový preklad, premýšľali sme, akú pridanú hodnotu by sme tejto knihe mohli dať. Na spoluprácu sme oslovili uznávaného akademického maliara Miroslava Cipára, no netušili sme, že sa napokon zrodí takéto monumentálne dielo,“ povedal Ivan Šulík vo svojom príhovore.

 • Spoznajte knižné novinky SSV
  05.10.2018

  Spoznajte knižné novinky SSV

  O najnovších knižných titulov Spolku svätého Vojtecha sa dočítate v jesennom knižnom katalógu Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ako príloha týždenníka Katolícke noviny 39/2018. 
 • Výbor SSV sa zišiel na jesennom zasadnutí
  25.09.2018

  Výbor SSV sa zišiel na jesennom zasadnutí

  Na štrnástom  zasadnutí vo volebnom období 2015 – 2019 sa zišiel Výbor Spolku svätého Vojtecha v Trnave 25. septembra 2018. Zasadnutie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove  SSV v Trnave. Hlavným celebrantom bol predseda SSV Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup.