Pexeso V záhrade svätej Hildegardy

18.06.2024

Pexeso V záhrade svätej Hildegardy

 

Svätá Hildegarda odmalička obdivovala prírodu a oslavovala Boha za to, akú krásu a účelovosť vložil do rastlín, keď ich stvoril. Prostredníctvom obľúbeného pexesa, ktoré cibrí pamäť a pozornosť, sa aj vy môžete zoznamovať s liečivými rastlinami. 

skladačka 640 x 320 mm
Naša cena: 3 €
 
Nájdi svätého

10.06.2024

Nájdi svätého

Pavol Rankov

Pútavá kniha renomovaného slovenského autora Pavla Rankova čitateľovi rozpráva príbeh bohatých urodzených rodičov, ktorí vyšlú svojho syna Tomáša do sveta s naozaj neobyčajnou úlohou: má nájsť svätého a priviesť ho domov.

60 strán, pevná šitá, 
Naša cena: 16,50 €
Člen SSV: 14,03 €
 
 
Pamiatka na môj krst

03.06.2024

Pamiatka na môj krst

Sophie Piperová
Očakávate v rodine nový prírastok? Máme pre vás tip na darček k sviatosti krstu.

Knižka Pamiatka na môj krst dáva možnosť zapamätať si najdôležitejšie okamihy v živote dieťatka. Denník zachytáva narodenie, prijatie krstu, prvé Vianoce a mnohé ďalšie milé spomienky. Knižka je pekným darčekom, ktorý vždy pripomenie výnimočný deň, keď sa človek stal Božím dieťaťom.

Pevná, šitá väzba, 64 strán, 7 €
Členovia SSV 5,95 €
Benedikt XVI.: Čo je kresťanstvo

22.05.2024

Benedikt XVI.: Čo je kresťanstvo

Takmer duchovný testament
Edícia Theologica, 4. zväzok

Po tom, čo emeritný pápež Benedikt XVI. v roku 2013 odstúpil z pápežského úradu, neprestal písať. Na sklonku svojho života spolu s redaktorom Eliom Guerrierom zhromaždil veľké množstvo textov zaoberajúcich sa témami, ktoré mu boli najbližšie. Pápež požiadal, aby boli zverejnené až po jeho smrti.

Brožovaná, 176 strán, 19 €
Člen SSV 16,15 €
Moje prvé sväté prijímanie

23.04.2024

Moje prvé sväté prijímanie

YOUCAT pre deti
Kniha spomienok

Publikácia Moje prvé sväté prijímanie voľne nadväzuje na knihu YOUCAT pre deti. Čitateľov zoznamuje s tým, kto je Ježiš. Odpovedá aj na otázky: Na čom je založené naozajstné priateľstvo? Môžem byť Ježišovým priateľom? Ako oslovovať Boha? Dá sa naučiť modlitba? Ako mi Ježiš pomôže, aby zo mňa bol dobrý človek? Čo sa deje pri svätej omši?

Počet strán: 48
Väzba: pevná, šitá
Cena: 15,00 €
Členovia SSV: 12,75 €
Audiobiblia

10.04.2024

Audiobiblia

Biblia 
Starý a Nový zákon 

„Keď čítame Sväté písmo, Boh sa vracia poprechádzať do pozemského raja,“ hovorí svätý Ambróz, milánsky biskup a učiteľ Cirkvi. Biblia je najčítanejší a najprekladanejší text na svete, ktorý vychádza vo viac ako tritisíc jazykoch. Kompletné vydanie Starého a Nového zákona čítajú špičkoví slovenskí herci Štefan Bučko, Michaela Čobejová, Ján Gallovič, Slávka Halčáková, Jozef Šimonovič. Hudbu zložil slovenský hudobný skladateľ Lukáš Borzík. 

mp3 na stiahnutie
112 hodín 20 minút, 63,00 eur 
Krížová cesta (pre) zaneprázdnených

21.02.2024

Krížová cesta (pre) zaneprázdnených

Martina Jokelová Ťuchová 

Krátke meditácie nad paralelami Ježišovej krížovej cesty sú určené všetkým uponáhľaným ľuďom, ktorí deň čo deň berú na svoje plecia bremeno povinností. Autorka vložila do textov otázky, ktoré si dnešný človek v zhone bežného dňa zabúda klásť.
Pri hľadaní odpovedí tak môže nájsť oživenie, vzkriesenie vízie života s Kristom a plnosť prežívania prítomnosti s Bohom.

Spinková väzba, 40 strán, 6,00 €
Členovia SSV 5,10 € 
Krížová cesta nádeje

01.02.2024

Krížová cesta nádeje

Táňa Svatošová 

Meditácie krížovej cesty akademickej maliarky Táne Svatošovej sú pretkané nádejou zmŕtvychvstania. Autorka vytvorila najskôr symbolické nefigurálne obrazy, založené na vrstvení farieb, na líniách a bodoch. V poetických textoch reflektuje osobnú krížovú cestu, ktorou spoločne s Ježišom prechádza každý z nás.

Spinková väzba, 40 strán, 6,90 €
Členovia SSV 5,97 €
Na detskej vlne

31.01.2024

Na detskej vlne

Knižočka s radostnými ilustráciami Tatiany Svatošovej je určená deťom predškolského veku a školákom na prvom stupni základných škôl, ktorí si prostredníctvom veršíkov upevňujú základy katechizmu a múdrosť obsiahnutú v ľudovej slovesnosti. Pod autorovým pseudonymom Ján Vetva sa ukrýva saleziánsky kňaz Vít Ušák, SDB (1923 – 2019). 
Normálny Peter, veľmi tehotná mama a dobrý samaritán

25.01.2024

Normálny Peter, veľmi tehotná mama a dobrý samaritán

Pavol Rankov 

Pútavá kniha so sviežim humorom je určená školákom, ktorí sa stretávajú s prekvapivými výzvami súčasnosti. 
Hlavný hrdina žiak Peter píše denník, v ktorom zachytáva nenormálne udalosti svojich dní bez ocka, ktorého uniesli pri práci v Afrike. Peter dúfa, že sa ocka podarí zachrániť zo zajatia a bude opäť doma s ním i s mamou a súrodencom v brušku.

Viazaná, 64 strán, 12,00 €
Členovia SSV 10,20 €

Ukážka z knihy 
Recenzia