Aktuality

 • V Novinkách zo Spolku sa dočítate o nových knihách
  08.03.2021

  V Novinkách zo Spolku sa dočítate o nových knihách

  Jarný knižný katalóg Novinky zo Spolku prináša prehľad najnovšej produkcie SSV, ako aj inšpirácie na Veľkú noc. Novinky zo Spolku vychádzajú štyrikrát do roka ako príloha týždenníka Katolícke noviny
 • Encyklika Fratelli tutti vychádza v slovenčine
  02.02.2021

  Encyklika Fratelli tutti vychádza v slovenčine

  Spolok svätého Vojtecha prináša pri príležitosti Svetového dňa ľudského bratstva v slovenčine encykliku Svätého Otca Františka Fratelli tutti. O bratstve a sociálnom priateľstve. „Hlavným odkazom dokumentu je skutočnosť, že ako ľudia sme všetci deťmi jedného Otca, a to bez ohľadu na jazyk, kultúru či náboženstvo. Práve túto myšlienku rozvíja v najnovšej encyklike pápež František inšpirovaný v prvom rade svätým Františkom z Assisi, ale aj veľkým imámom Ahmadom Al-Tayyebom, s ktorým sa zišiel 4. februára 2019 v Spojených arabských emirátoch, a z ich stretnutia vzišiel Dokument o ľudskom bratstve pre mier a spolužitie vo svete,“ hovorí riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík. 
   

 • Darujte SSV 2 alebo 3 % svojich daní
  01.02.2024

  Darujte SSV 2 alebo 3 % svojich daní

  Darujte aj tento rok 2 alebo 3 percentá zo svojich daní Spolku svätého Vojtecha a podporte tak najväčšie združenie katolíkov na Slovensku. Vďaka vašim príspevkom sme podporili vydanie kompletného Svätého písma vo forme audioknihy, ktorú načítali špičkoví slovenskí herci. Z ďalších príspevkov podporíme literárnu súťaž pre deti i dospelých. Ďakujeme, že nám vejete vietor do plachiet.  
 • Objavte zimné knižné novinky SSV
  24.11.2020

  Objavte zimné knižné novinky SSV

  Prehľad najnovších knižných tipov Spolku svätého Vojtecha prináša knižný katalóg Novinky zo Spolku, ktorý vychádza ako príloha týždenníka Katolícke noviny. Nájdete v ňom aj námety na aktivity s deťmi počas Adventu. 
 • Prečítajte si o jesenných knižných novinkách SSV
  29.09.2020

  Prečítajte si o jesenných knižných novinkách SSV

  O jesenných novinkách Spolku svätého Vojtecha sa dočítate v knižnom katalógu Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ako príloha Katolíckych novín. Prežite dlhé sychravé jesenné dni s povzbudivým slovom. 
 • Výbor SSV sa zišiel na slávnostnom zasadnutí
  22.09.2020

  Výbor SSV sa zišiel na slávnostnom zasadnutí

  Pri príležitosti 150. výročia založenia Spolku svätého Vojtecha (SSV) sa v Trnave zišiel 22. septembra Výbor Spolku svätého Vojtecha na slávnostnom zasadnutí. Začalo sa svätou omšou, ktorú v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove SSV celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, predseda SSV. Vo svojom príhovore osobitne pripomenul doterajších predsedov a dejateľov spolku, vďaka ktorým toto najväčšie a najstaršie združenie katolíkov funguje nepretržite až dodnes. 
 • Slovenská pošta vydala známku 150 rokov SSV
  18.09.2020

  Slovenská pošta vydala známku 150 rokov SSV

  Pri príležitosti 150. výročia založenia Spolku svätého Vojtecha vydala Slovenská pošta 18. septembra 2020 poštovú známku s motívom sochy sv. Vojtecha. Slávnostná inaugurácia sa konala v historickej zasadacej sále Spolku svätého Vojtecha (SSV) v Trnave. 
 • SSV oslavuje 150 rokov
  13.09.2020

  SSV oslavuje 150 rokov

  Spolok svätého Vojtecha oslavuje 14. septembra 2020 vzácne jubileum 150 rokov. V súčasnosti je najväčším združením katolíkov a najstarším spolkom na Slovensku. Ďakujeme všetkým členom 82-tisícovej členskej základne za ich vernosť tradícii a dedičstvu otcov. 
 • Nenechajte si ujsť letné knižné novinky SSV
  16.07.2020

  Nenechajte si ujsť letné knižné novinky SSV

  O najnovších tituloch Spolku svätého Vojtecha sa dočítate v knižnom katalógu Novinky zo Spolku. Želáme vám radostné leto s krásnou knihou!
 • Rozlúčili sme sa so Štefanom Hanakovičom
  18.06.2020

  Rozlúčili sme sa so Štefanom Hanakovičom

  V Martine sa 18. júna 2020 slovenská verejnosť naposledy rozlúčila s významnou osobnosťou národného i spoločenského života, dlhoročným riaditeľom Spolku svätého Vojtecha Štefanom Hanakovičom, ktorý zomrel 10. júna 2020 vo veku 88 rokov. 

  Pohrebným obradom predsedal žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. V homílii vychádzal z liturgických textov a najmä Evanjelia podľa Jána o stretnutí Ježiša s Martou pri Lazárovom hrobe. V závere svätej omše po prejave predsedu Matice slovenskej Mariána Gešpera vyzdvihol tajomník SSV Daniel Dian duchovnosť zosnulého riaditeľa Spolku svätého Vojtecha (SSV).

 • Božská komédia je Najkrajšia kniha Slovenska
  04.05.2020

  Božská komédia je Najkrajšia kniha Slovenska

  Spolok svätého Vojtecha získal druhý rok po sebe hlavnú Cenu Ministerstva kultúry Slovenskej republiky za celkovú výtvarnú a technickú kvalitu knihy v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2019, a to za veľdielo svetovej literatúry Božská komédia
 • Príďte do predajní SSV, opäť máme otvorené
  20.05.2020

  Príďte do predajní SSV, opäť máme otvorené

  Milí zákazníci, členovia a priaznivci Spolku svätého Vojtecha, všetky predajne Spolku svätého Vojtecha sú opäť otvorené. Prosíme, aby ste pri vstupe do našich prevádzok predajne dodržiavali všetky hygienické nariadenia. Naďalej môžete nakupovať aj cez náš internetový obchod eVojtech.sk. Tešíme sa na vašu návštevu!