Aktuality

 • Výbor SSV sa zišiel na slávnostnom zasadnutí
  22.09.2020

  Výbor SSV sa zišiel na slávnostnom zasadnutí

  Pri príležitosti 150. výročia založenia Spolku svätého Vojtecha (SSV) sa v Trnave zišiel 22. septembra Výbor Spolku svätého Vojtecha na slávnostnom zasadnutí. Začalo sa svätou omšou, ktorú v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove SSV celebroval trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, predseda SSV. Vo svojom príhovore osobitne pripomenul doterajších predsedov a dejateľov spolku, vďaka ktorým toto najväčšie a najstaršie združenie katolíkov funguje nepretržite až dodnes. 
 • Slovenská pošta vydala známku 150 rokov SSV
  18.09.2020

  Slovenská pošta vydala známku 150 rokov SSV

  Pri príležitosti 150. výročia založenia Spolku svätého Vojtecha vydala Slovenská pošta 18. septembra 2020 poštovú známku s motívom sochy sv. Vojtecha. Slávnostná inaugurácia sa konala v historickej zasadacej sále Spolku svätého Vojtecha (SSV) v Trnave. 
 • SSV oslavuje 150 rokov
  13.09.2020

  SSV oslavuje 150 rokov

  Spolok svätého Vojtecha oslavuje 14. septembra 2020 vzácne jubileum 150 rokov. V súčasnosti je najväčším združením katolíkov a najstarším spolkom na Slovensku. Ďakujeme všetkým členom 82-tisícovej členskej základne za ich vernosť tradícii a dedičstvu otcov. 
 • Nenechajte si ujsť letné knižné novinky SSV
  16.07.2020

  Nenechajte si ujsť letné knižné novinky SSV

  O najnovších tituloch Spolku svätého Vojtecha sa dočítate v knižnom katalógu Novinky zo Spolku. Želáme vám radostné leto s krásnou knihou!
 • Rozlúčili sme sa so Štefanom Hanakovičom
  18.06.2020

  Rozlúčili sme sa so Štefanom Hanakovičom

  V Martine sa 18. júna 2020 slovenská verejnosť naposledy rozlúčila s významnou osobnosťou národného i spoločenského života, dlhoročným riaditeľom Spolku svätého Vojtecha Štefanom Hanakovičom, ktorý zomrel 10. júna 2020 vo veku 88 rokov. 

  Pohrebným obradom predsedal žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. V homílii vychádzal z liturgických textov a najmä Evanjelia podľa Jána o stretnutí Ježiša s Martou pri Lazárovom hrobe. V závere svätej omše po prejave predsedu Matice slovenskej Mariána Gešpera vyzdvihol tajomník SSV Daniel Dian duchovnosť zosnulého riaditeľa Spolku svätého Vojtecha (SSV).

 • Božská komédia je Najkrajšia kniha Slovenska
  04.05.2020

  Božská komédia je Najkrajšia kniha Slovenska

  Spolok svätého Vojtecha získal druhý rok po sebe hlavnú Cenu Ministerstva kultúry Slovenskej republiky za celkovú výtvarnú a technickú kvalitu knihy v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2019, a to za veľdielo svetovej literatúry Božská komédia
 • Príďte do predajní SSV, opäť máme otvorené
  20.05.2020

  Príďte do predajní SSV, opäť máme otvorené

  Milí zákazníci, členovia a priaznivci Spolku svätého Vojtecha, všetky predajne Spolku svätého Vojtecha sú opäť otvorené. Prosíme, aby ste pri vstupe do našich prevádzok predajne dodržiavali všetky hygienické nariadenia. Naďalej môžete nakupovať aj cez náš internetový obchod eVojtech.sk. Tešíme sa na vašu návštevu!


   

 • Kniha Zostaňte doma vyšla v SSV už v roku 1941
  02.04.2020

  Kniha Zostaňte doma vyšla v SSV už v roku 1941

  Knihu s mimoriadne aktuálnym názovm Zostaňte doma, vydal Spolok svätého Vojtecha už v roku 1941. Jej autorom je francúzsky novinár Edmond Loutil, ktorý používal pseudonym Pierre L´Ermite. Ide o veľmi dojímavý román o mladom chlapcovi Klementovi, ktorý sa zo dňa na deň ocitne v bohatej rodine Valmotovcov po tom, čo o svoju skutočnú rodinu príde počas stroskotania parníka. Od toho času zažíva pekné a neskôr i krušné chvíle. Rodine nechce byť na príťaž, a tak sa poberá na gymnaziálne štúdia do Paríža. Študentský život mu prináša mnoho sebazapierania i trápenia, ktoré sa mu dostane od spolužiakov. Neskôr do Paríža príde aj jeho kamarát Miško, ktorý je zaslepený vyšším zárobkom. Statný chlap Miško zakúsi tvrdé údery pod pás a mesto Paríž sa mu stane osudným

  Román prináša aj poučenie, že hoci nás vidina bohatstva a lepšieho zárobku často ženie do bohatých a veľkých miest, to pravé teplo domova nám dokáže dať len miesto, z ktorého pochádzame – naša domovina. 

  A tak v týchto ťažkých dňoch zostaňme aj my doma so svojimi najbližšími a naplno vychutnávajme ich prítomnosť. Knihu si Zostaňte doma si môžete pre radosť zadarmo stiahnuť. 

   

   

 • Vyberte si z jarných knižných noviniek SSV
  28.02.2020

  Vyberte si z jarných knižných noviniek SSV

  Jarný knižný katalóg Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ako príloha Katolíckych novín 8/2020 prináša najnovšiu knižnú úrodu jubilujúceho Spolku svätého Vojtecha
 • Ešte vždy môžete poukázať 2 alebo 3 % daní SSV
  07.05.2020

  Ešte vždy môžete poukázať 2 alebo 3 % daní SSV

  Ďakujeme za vašu podporu jubilujúceho Spolku svätého Vojtecha. Budeme radi, ak nám aj tento rok prejavíte svoju priazeň darovaním 2 % alebo 3 % svojich daní. Z dôvodu pandémie koronavírusu sa termín podania daňového priznania i darovania 2 % alebo 3 % dane posúva do do konca druhého kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, vyhlásenie spolu s potvrdením treba podať do 30. septembra 2020. Ďakujeme za vašu priazeň! 

 • Ako sme predstavovali Božskú komédiu
  13.01.2020

  Ako sme predstavovali Božskú komédiu

  Nestihli ste prísť na prezentáciu Božskej komédie do Mirbachovho paláca? Prezentáciu sme pre Vás zaznamenali. Pozrite si ju v našom videu

  Autor videa: Tomáš Novosedlík 

   

 • Vyšli zimné Novinky zo Spolku
  02.12.2019

  Vyšli zimné Novinky zo Spolku

  V knižnom katalógu Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ak príloha Katolíckych novín č. 48/2019 sa dočítate o najnovších knižných novinkách Spolku svätého Vojtecha a nájdete v ňom rozhovor o Božskej komédii