Aktuality

 • Marco Pozza navštívil košickú Furču
  07.12.2018

  Marco Pozza navštívil košickú Furču

  Na sviatok sv. Mikuláša pokračoval taliansky kňaz a novinár Marco Pozza v návšteve Slovenska, aby predstavil knihu rozhovorov s pápežom Františkom o modlitbe Zdravas´, Mária. Dopoludnia sa stretol so žilinským biskupom Tomášom Galisom, s ktorým sa zhováral o živote Cirkvi na Slovensku počas komunizmu.   

 • Marco Pozza zavítal do Žiliny
  06.12.2018

  Marco Pozza zavítal do Žiliny

  V predvečer sviatku sv. Mikuláša zavítal taliansky kňaz, spisovateľ a novinár Marco Pozza do žilinskej farnosti Božieho milosrdenstva na sídlisku Hájik. Spoločne s miestnymi kňazmi Vladimírom Kutišom a Marek Zawojskim koncelebroval svätú omšu za účasti detí a v homílii im symbolicky odovzdal tri mikulášske dary – osobný pozdrav od pápeža Františka; želanie, aby mali vo svojom živote veľký sen a aby ich rodičia mali ráno na tvári úsmev a boli šťastní.

 • Výbor SSV zasadal naposledy v aktuálnom volebnom období
  27.11.2018

  Výbor SSV zasadal naposledy v aktuálnom volebnom období

  Výbor Spolku svätého Vojtecha (Výbor SSV) sa 27. novembra 2018 zišiel v Trnave na svojom poslednom zasadnutí vo volebnom období 2015 – 2019. Zasadnutie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove  SSV v Trnave. 
 • Zatvárame predajňu v Bardejove
  26.11.2018

  Zatvárame predajňu v Bardejove

  Vážení zákazníci a priaznivci dobrých kníh, je nám to ľúto, ale od 26. 11. 2018 zatvárame a rušíme predajňu Spolku svätého Vojtecha v Bardejove. Radi vás privítame v iných predajniach Spolku svätého Vojtecha alebo v internetovom obchode eVojtech.sk.

   

 • V Mirbachovom paláci sme predstavili Fausta
  13.11.2018

  V Mirbachovom paláci sme predstavili Fausta

  V Mirbachovom paláci v Bratislave odprezentoval Spolok svätého Vojtecha 13. novembra 2018 nové vydanie knihy Johanna Wolfganga Goetheho Faust v preklade Mórica Mittelamanna-Dedinského. Ako uviedol riaditeľ vydavateľstva Ivan Šulík, išlo o prvé kompletné vydanie Fausta v slovenčine po polstoročí. „Keďže nejde o nový preklad, premýšľali sme, akú pridanú hodnotu by sme tejto knihe mohli dať. Na spoluprácu sme oslovili uznávaného akademického maliara Miroslava Cipára, no netušili sme, že sa napokon zrodí takéto monumentálne dielo,“ povedal Ivan Šulík vo svojom príhovore.

 • Spoznajte knižné novinky SSV
  05.10.2018

  Spoznajte knižné novinky SSV

  O najnovších knižných titulov Spolku svätého Vojtecha sa dočítate v jesennom knižnom katalógu Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ako príloha týždenníka Katolícke noviny 39/2018. 
 • Výbor SSV sa zišiel na jesennom zasadnutí
  25.09.2018

  Výbor SSV sa zišiel na jesennom zasadnutí

  Na štrnástom  zasadnutí vo volebnom období 2015 – 2019 sa zišiel Výbor Spolku svätého Vojtecha v Trnave 25. septembra 2018. Zasadnutie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove  SSV v Trnave. Hlavným celebrantom bol predseda SSV Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup. 

   

   

 • Riaditeľ SSV požehnal predajňu v Ružomberku
  26.09.2018

  Riaditeľ SSV požehnal predajňu v Ružomberku

  Vynovené priestory predajne Spolku svätého Vojtecha v Ružomberku na ulici K. Salvu požehnal 25. septembra 2018 riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík. „Som rád, že sa nám podarilo moderne zrekonštruovať predajňu práve v tomto univerzitnom meste. Verím, že si v nej nájdu svoje tak študenti, pedagógovia, kňazi, ako aj ostatní návštevníci," povedal riaditeľ najväčšieho katolíckeho vydavateľstva. 
 • Biskup Chovanec požehnal predajňu v Banskej Bystrici
  24.09.2018

  Biskup Chovanec požehnal predajňu v Banskej Bystrici

  Banskobystrický biskup Marián Chovanec 24. septembra 2018 slávnostne požehnal zrekonštruovanú predajňu Spolku svätého Vojtecha (SSV) v Banskej Bystrici. „Predajňa SSV na Lazovnej ulici slúži tak prirodzeným, ako i nadprirodzeným potrebám človeka, pretože ponúka literatúru, cez ktorú môže získať nové vedomosti, ale aj ďalší sortiment, prostredníctvom ktorého posilňuje svoju vieru,“ povedal biskup Chovanec v príhovore pri požehnaní vynovených priestorov. 

 • Docat je darom pápeža pre mladých
  10.09.2018

  Docat je darom pápeža pre mladých

  O význame publikácie Docat píše predseda eRka Juraj Králik v článku Čo je Docat? 
 • Na P18 sme predstavili Docat
  27.07.2018

  Na P18 sme predstavili Docat

  V piatok 27. júla počas dopoludňajšieho programu na Národnom stretnutí mladých P18 predstavil v prešovskej športovej hale riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík knižnú novinku Docat s podtitulom Sociálna náuka Cirkvi pre mladých, ktorú pápež František nazval „manuálom svedomia“. Ivan Šulík zdôraznil, že tento manuál nám „má pomôcť pri formovaní nášho svedomia“.

 • Pozývame vás do vynovenej predajne v Banskej Bystrici
  10.07.2018

  Pozývame vás do vynovenej predajne v Banskej Bystrici

  Milí zákazníci a priaznivci Spolku svätého Vojtecha, srdečne vás pozývame do zrekonštruovanej predajne v Banskej Bystrici na Lazovnej ulici 1, ktorá je opäť otvorená. Tešíme sa na vašu návštevu!