Aktuality

 • Prežite Veľkú noc doma s Katolíckymi novinami
  08.04.2020

  Prežite Veľkú noc doma s Katolíckymi novinami

  Veľkonočné Katolícke noviny vychádzajú ako sviatočné dvojčíslo na šesťdesiatich štyroch stranách. Dostupné sú v novinových stánkoch i obchodných reťazcoch i kostoloch. Katolícke noviny si môžete predplatiť na adresu domov alebo si objednať digitálne predplatné.

   

 • Kniha Zostaňte doma vyšla v SSV už v roku 1941
  02.04.2020

  Kniha Zostaňte doma vyšla v SSV už v roku 1941

  Knihu s mimoriadne aktuálnym názovm Zostaňte doma, vydal Spolok svätého Vojtecha už v roku 1941. Jej autorom je francúzsky novinár Edmond Loutil, ktorý používal pseudonym Pierre L´Ermite. Ide o veľmi dojímavý román o mladom chlapcovi Klementovi, ktorý sa zo dňa na deň ocitne v bohatej rodine Valmotovcov po tom, čo o svoju skutočnú rodinu príde počas stroskotania parníka. Od toho času zažíva pekné a neskôr i krušné chvíle. Rodine nechce byť na príťaž, a tak sa poberá na gymnaziálne štúdia do Paríža. Študentský život mu prináša mnoho sebazapierania i trápenia, ktoré sa mu dostane od spolužiakov. Neskôr do Paríža príde aj jeho kamarát Miško, ktorý je zaslepený vyšším zárobkom. Statný chlap Miško zakúsi tvrdé údery pod pás a mesto Paríž sa mu stane osudným

  Román prináša aj poučenie, že hoci nás vidina bohatstva a lepšieho zárobku často ženie do bohatých a veľkých miest, to pravé teplo domova nám dokáže dať len miesto, z ktorého pochádzame – naša domovina. 

  A tak v týchto ťažkých dňoch zostaňme aj my doma so svojimi najbližšími a naplno vychutnávajme ich prítomnosť. Knihu si Zostaňte doma si môžete pre radosť zadarmo stiahnuť. 

   

   

 • Niektoré e-knihy máme pre vás zadarmo
  01.04.2020

  Niektoré e-knihy máme pre vás zadarmo

  Na povzbudenie duchovného života sme na eVojtech.sk až konca mája zadarmo sprístupnil tri e-knihy, a to Sväté písmo, Nasledovanie Krista a publikáciu nitrianskeho biskupa Viliama Judáka Pane, mám čas I. s meditáciami na každý deň. 

  „Od 3. apríla do Veľkonočnej nedele bude zadarmo dostupná aj e-kniha Veľký týždeň a veľkonočné trojdnie. Táto publikácia obsahuje kompletné texty všetkých obradov Veľkého týždňa od Kvetnej nedele po Veľkonočnú nedeľu s komentármi a vysvetlivkami. Veriacim tak chceme umožniť, aby Veľkú noc prežili čo najviac duchovne, hoci sa nebudú môcť zúčastniť na obradoch a svätej omši v kostole,“ vysvetľuje Ivan Šulík. 

  Kniha Veľký týždeň a veľkonočné trojdnie v praktickom formáte, ktorú zostavili Vincent Malý a Štefan Fábry, je dostupná aj v tlačenej podobe.

 • Na eVojtech.sk môžete nakupovať so zľavou 15 %
  23.03.2020

  Na eVojtech.sk môžete nakupovať so zľavou 15 %

  Milí zákazníci a priaznivci Spolku svätého Vojtecha (SSV), na základe mimoriadnej situácie na Slovensku a nariadenia vlády budú všetky kamenné predajne SSV od 16. marca 2020 až do odvolania zatvorené. Nakupovať však môžete v našom internetovom obchode eVojtech, a to so zľavou 15 % až do Veľkej noci. 

  Knihy a ďalšie produkty si môžete objednať výlučne na dobierku a kuriéra je možné platiť jedine kartou. 

  Veríme, že spoločne túto ťažkú situáciu zvládneme. Prosíme o modlitby a my v modltibách pamätáme na vás. Pevne dúfame, že povzbudenie nájdete aj v knihách z nášho vydavateľstva. 

  Ďakujeme za pochopenie.

   

   

   

 • Vyberte si z jarných knižných noviniek SSV
  28.02.2020

  Vyberte si z jarných knižných noviniek SSV

  Jarný knižný katalóg Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ako príloha Katolíckych novín 8/2020 prináša najnovšiu knižnú úrodu jubilujúceho Spolku svätého Vojtecha
 • Darujte 2 alebo 3 % daní SSV
  23.01.2020

  Darujte 2 alebo 3 % daní SSV

  Ďakujeme za vašu podporu jubilujúceho Spolku svätého Vojtecha. Budeme radi, ak nám aj tento rok prejavíte svoju priazeň darovaním 2 % alebo 3 % svojich daní. 

 • Ako sme predstavovali Božskú komédiu
  13.01.2020

  Ako sme predstavovali Božskú komédiu

  Nestihli ste prísť na prezentáciu Božskej komédie do Mirbachovho paláca? Prezentáciu sme pre Vás zaznamenali. Pozrite si ju v našom videu

  Autor videa: Tomáš Novosedlík 

   

 • Vyšli zimné Novinky zo Spolku
  02.12.2019

  Vyšli zimné Novinky zo Spolku

  V knižnom katalógu Novinky zo Spolku, ktorý vyšiel ak príloha Katolíckych novín č. 48/2019 sa dočítate o najnovších knižných novinkách Spolku svätého Vojtecha a nájdete v ňom rozhovor o Božskej komédii
 • Desať minút o Božskej komédii
  18.11.2019

  Desať minút o Božskej komédii

  Ako vnímajú Božskú komédiu v Taliansku, kde sa toto dielo zrodilo, vysvetľujú v relácii Desať minút s knihou, ktorú odvysielalo Rádio Lumen knihy romanistky Adonella Ficarrová a Caterina Lucariniová. 
 • Zasadal výbor Spolku svätého Vojtecha
  12.11.2019

  Zasadal výbor Spolku svätého Vojtecha

  V Trnave sa 12. novembra 2019 na druhom rokovaní vo volebnom období 2019 – 2023 zišiel Výbor Spolku svätého Vojtecha (SSV). Rokovanie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v historickej budove SSV. Hlavným celebrantom bol Mons. Vladimír Farkaš, bývalý riaditeľ SSV a aktuálny člen Výboru SSV. V úvode svätej omše riaditeľ SSV Ivan Šulík pripomenul, že práve 12. novembra 1869 podpísal kardinál Ján Šimor zakladaciu listinu Spolku svätého Vojtecha. 
 • Predstavili sme Božskú komédiu
  12.11.2019

  Predstavili sme Božskú komédiu

  Spolok svätého Vojtecha v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom predstavil 11. novembra 2019 v priestoroch Mirbachovho paláca v Bratislave nové kompletné vydanie Danteho Božskej komédie

  Ako vo svojom príhovore uviedol riaditeľ vydavateľstva Ivan Šulík, Božská komédia vychádza v slovenčine po prvý raz v jednom zväzku, a to v brilantnom preklade uznávaného romanistu Jozefa Felixa a jeho žiaka, básnika Viliama Turčányho. „Dielo okrem poznámok, komentárov a schém dopĺňajú impozantné ilustrácie akademického maliara Miroslava Cipára, ktorý opäť našiel originálny spôsob umeleckého poňatia tohto náročného diela,“ povedal Ivan Šulík. 
   

 • K svätorečeniu vyšla Newmanova Apológia
  08.10.2019

  K svätorečeniu vyšla Newmanova Apológia

  Pred svätorečením anglického kardinála, teológa a filozofa Johna Henryho Newmana (1801 – 1890) vychádza v Spolku svätého Vojtecha jeho duchovná autobiografia s názvom Apologia pro vita sua s podtitulom Prehľad mojich náboženských názorov.