Aktuality

 • Vynovili sme pre vás predajňu v Topoľčanoch
  31.07.2015

  Vynovili sme pre vás predajňu v Topoľčanoch

  Srdečne vás pozývame do obnovenej predajne Spolku svätého Vojtecha v Topoľčanoch na ulici M. R. Štefánika 65. Otvorená je od pondelka do piatka od 8.00 do 16.00.
 • Výbor Spolku sv. Vojtecha zasadal v novom zložení
  19.05.2015

  Výbor Spolku sv. Vojtecha zasadal v novom zložení

  V Trnave sa 19. mája v zmysle Stanov Spolku sv. Vojtecha do 30 dní po konaní valného zhromaždenia SSV, ktoré bolo 25. apríla 2015, zišiel novozvolený Výbor SSV.

  Rokovanie sa začalo slávením svätej omše v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie, ktorú celebroval predseda SSV Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup, spolu s kňazmi členmi Výboru SSV. Svätá omša bola obetovaná za zosnulého biskupa Mons. Dominika Tótha. 

 • Valné zhromaždenie zvolilo nových členov Výboru SSV
  26.04.2015

  Valné zhromaždenie zvolilo nových členov Výboru SSV

  Na Valnom zhroamždení 25. apríla 2015 zvolili prítomní delegáti nových členov Výboru Spolku sv. Vojtecha, ako aj Kontrolnej a rozhodcovskej komisie. 
 • Valné zhromaždenie SSV ocenilo aktívnych členov
  30.04.2015

  Valné zhromaždenie SSV ocenilo aktívnych členov

  Slávnostnou svätou omšou v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave sa 25. apríla 2015 začalo 87. Valné zhromaždenie Spolku sv. Vojtecha (VZ SSV). Hlavný celebrant Mons. Ján Orosch, predseda SSV a trnavský arcibiskup v homílii vyzdvihol osobnosť a dielo patróna spolku sv. Vojtecha. 

 • O knižnej kultúre v TV Lux
  08.11.2015

  O knižnej kultúre v TV Lux

  Relácia Televízie Lux Doma je doma bola 4. novembra venovaná téme knižnej kultúry. Hosťami relácie boli riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík, grafický dizajnér Juraj Vontorčík a prekladateľka Alžbeta Šuplatová. Na ich vzťah ku knihám, ale aj na trendy súčasnej kultúry sa ich pýtala moderátorka Janka Fedešová. 
 • Októbrové číslo Duchovného pastiera prináša
  02.10.2015

  Októbrové číslo Duchovného pastiera prináša

  Októbrové číslo revue pre teológiu a duchovný život sa v duchu pripravovanej synody zameriava na témy o rodine. V seriáli o zasvätenom živote predstavuje mariánsku spiritualitu pavlínov a pozornosť tiež upriamuje na misiologický odkaz Druhého vatikánskeho koncilu. 

   

 • Slovo riaditeľa SSV
  08.01.2015

  Slovo riaditeľa SSV

  Milí členovia a priaznivci Spolku svätého Vojtecha, na prahu Vianoc spúšťame novú webovú stránku SSV, cez ktorú chceme byť bližšie k Vám, našim členom, čitateľom, sympatizantom, skrátka ku všetkým, ktorým sú blízke hodnoty SSV. Veríme, že postupne na nej nájdete všetky informácie, o ktoré budete mať záujem.