V Samárii pri studni o Biblii

Pri príležitosti nového vydania Biblie bola relácia TV Lux V Samárii pri studni venovaná prekladom Biblie. Hosťami moderátora Jozefa Kováčika boli translatologička Katarína Bednárová, biblista Blažej Štrba a manažérka SSV Martina Grochálová. 

The Sun v relácii RTVS Orientácie

V nedeľu 9. októbra odvysielala RTVS reláciu Orientácie, v ktorej odznel príspevok aj o koncerte talianskej skupiny The Sun v Bratislave. Koncert bol spojený s prezentáciou knihy Cesta Slnka

Novembrová relácia o knihách v TV Lux

Relácia Televízie Lux Doma je doma bola 4. novembra venovaná téme knižnej kultúry. Hosťami relácie boli riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík, grafický dizajnér Juraj Vontorčík a prekladateľka Alžbeta Šuplatová. Na ich vzťah ku knihám, ale aj na trendy súčasnej kultúry sa ich pýtala moderátorka Janka Fedešová. 

Požehnanie predajne v Nitre

Predajňu v nových priestoroch obchodného domu Centro Nitra požehnal 22. apríla 2016 nitriansky biskup Viliam Judák

Zachej TV o knihe František: život a revolúcia

Predstavenie knihy František: život a revolúcia na Zachej TV.

 

O knižnej kultúre v TV Lux

V relácii TV Lux Doma je doma 16. marca 2015 hovorili zástupcovia Spolku sv. Vojtecha o knižnej kultúre. 

Z reakcií divákov: 

Krasny vecer, kniha je pre mna najlepsi relax, je to uzasne ponorit sa do knihy a len citat a prenasat sa v myslienkach do textu knihy.
Erika Žúborová 

Pekný večer. Ďakujem Vám veľmi pekne za krásnu tému a reláciu.Som členkou Spolku sv. Vojtecha. A som z toho nesmierne šťastná. Chcem Vám veľmi poďakovať za vašu činnost ako spolku a taktiež za vydávanie kníh.Mám ich niekoľko doma,veľmi rada čítam, aj keď som teraz pri štyroch deťoch obmedzená časom. Nech Vas Pan opatruje vo svojej Laske.
Jarmila Hlásniková, Poltár